Сучасна гідроенергетика в порівнянні з іншими традиційними видами електроенергетики є найбільш економічним та екологічно безпечним способом отримання електроенергії. Мала гідроенергетика йде в цьому напрямі ще далі. Невеликі гідроелектростанції дозволяють зберегти природний ландшафт, не впливають на довкілля не тільки на етапі експлуатації, а й у процесі будівництва.

Енергія природиПри наступній експлуатації нема негативного впливу на якість води, вона повністю зберігає первинні природні властивості. В річках зберігається риба, вода може використовуватися для водопостачання населенню.

Енергія природиНезаперечною перевагою гідростанцій є їхня стійка, стабільна робота в мережі, на яку не впливають час доби і сезонні зміни. Слід зазначити, що малу залежність від сезонних змін вдається забезпечити не для всіх гідростанцій. Найбільше піддаються впливу сезонних змін малі ГЕС крайнього півдня та північних регіонів. Тому місце будівництва старанно вибирається.

Енергія природи

Досвід деяких держав свідчить, що освоєння потенціалу малих річок із використанням малих ГЕС допомагає вирішити проблему поліпшення енергопостачання. Найбільш ефективними є малі ГЕС, які будуються на наявних гідротехнічних спорудах.

Енергія природиНа відміну від інших поновлювальних джерел електроенергії, таких, як сонце, вітер, мала гідроенергетика практично не залежить від погодних умов і спроможна забезпечити стійку подачу дешевої електроенергії споживачу.

Енергія природиЩе одна перевага малої енергетики – економічність. За умов, коли природні джерела енергії (нафта, природний газ, вугілля) вичерпуються, постійно дорожчають, використання дешевої, доступної, поновлювальної енергії річок, особливо малих, дозволяє виробляти дешеву електроенергію.

Варто зауважити, що негативний вплив на довкілля, що є характерним для великих ГЕС (порушення теплового, гідравлічного і кліматичного стану місцевості), не є характерним для малих ГЕС, які в більшості випадків використовують природні водні напори без необхідності будівництва масштабних гідротехнічних споруд.

Розрізняють мікро-ГЕС потужністю до 100 кВт, міні-ГЕС потужністю до 1000 кВт і малі ГЕС потужністю від 1 МВт і до 30 МВт.