You are currently viewing Головний офіс компанії «Нестле» повертається до гідроенергетики

Головний офіс компанії «Нестле» повертається до гідроенергетики

Гідроелектростанція на Марні була урочисто відкрита у жовтні 2017 року. Рушійна сила води використовувалася тут ще в 1977 році на старій шоколадній фабриці Менєр після повільної регресії з часів Другої світової війни.

32-тонна турбіна була поставлена у воду після року будівництва. Виконана справді ретельна робота – турбіна розміщена всього у 50 сантиметрах від будівлі. “Це свідчить про те, що сучасні роботи можуть бути виконані якісно, навіть тоді, коли мова йде про роботи на історичних пам’ятках”, – говорить Олів’є Манто, директор проекту Інглі Кофлі Іль-де-Франс.

Турбіну потужністю 466 кіловат виготовили у Франції, вона обертається завдяки водоспаду.

“Соромно мати водоспад і не користуватися ним. Коли керівництво компанії Nestle сказало мені, що хоче встановити турбіну, я з радістю підтримав цей проект “, – згадує мер міста Даніель Вачез (Noisiel). Для того, аби отримати дозволи для встановлення турбіни, знадобилося два роки.

“Ми не використовуємо зелену енергію для створення зеленої енергії. Це реальний економічний проект з віддачею інвестицій “, – говорить генеральний директор компанії Nestle. Виробництво буде повторно введено в електричну мережу і покриватиме 25% споживання головного офісу, тобто в середньому 2300 МВт. год. у рік

Річна економія викидів оцінюється в 190 тон CO2. “Ми хочемо йти на малі місцеві об’єкти, які не забруднюють зовнішнє середовище”, – говорить Жан-П’єр Монегер, генеральний директор Engie Cofely.

Турбіна є безпечною для водних організмів: вона обертається повільно, а лопасті розміщені досить далеко, що дозволяє 99% риби спокійно проходити по течії.

У листопаді 2016 року, державний орган з управління водними шляхами (VNF) підписав угоду про співпрацю з компанією Quadran, зеленим виробником електроенергії у Франції, для розробки семи гідроенергетичних проектів на Сені і Марні.

«Результати виклику для малих гідроенергетичних проектів держави, що забезпечує додаткову компенсацію проектів виборності і гарантій прибутковості, були представлені 27 квітня”, – повідомили у VNF.

Вже є обрані чотири місця: гребля Meaux, ділянки Бугівале і Кар’єр-су-Пуассі (Івелін) і дамба порту Port-a-l’Anglais (Val-de-Marne)

“Ми будемо подавати адміністративні дозволи до початку 2018 року. Підхід VNF є інноваційним. VNF хочуть підвищити гідравлічний потенціал існуючих структур “, – додає Ліонель Фульк’єр з групи Quadran.

Джерело